deszczowa piosenka
Teatr ROMA w strumieniach deszczu!
 
Musical Deszczowa piosenka (Singin’ In The Rain) to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych. Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki temu, że wystąpił w niej niezapomniany Gene Kelly, ale także dzięki doskonałej swingowej muzyce i wielkim przebojom (poza legendarnym utworem tytułowym m.in. Beautiful Girl, You Are My Lucky Star). Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, znany celebryta,  ulubieniec pań. Młody, przystojny, energiczny i bogaty – Hollywoodzki amant. Jego ekranową partnerką jest piękna i seksowna gwiazda Lina Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, Kathy Selden, która marzy o karierze na scenach teatralnych. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown, muzykalny i wesoły - zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym . Wydarzeniom towarzyszy rywalizacja pomiędzy paniami oraz romans gwiazdora i debiutantki. Publiczność już od ponad pół wieku kocha w "Deszczowej piosence" komizm sytuacyjny - perypetie bohaterów na planie filmowym i poza nim. No i oczywiście... samą "Deszczową piosenkę" wykonywaną w strumieniach deszczu.
 
Reżyserem Deszczowej piosenki jest dyrektor teatru – Wojciech Kępczyński, tłumaczem Daniel Wyszogrodzki, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin. Nad scenografią pracował Boris Kudlicka. Za kostiumy odpowiadała Dorota Kołodyńska, makijaże stworzył Sergiusz Osmański, a fryzury Jaga Hupało - cała trójka współpracowała niedawno przy produkcji familijnej „Aladyn Jr”. Jest to kolejne musicalowe wydarzenie!

Teatr Muzyczny ROMA po raz kolejny prezentuje własną inscenizację musicalu (licencja non-replica). Ta wesoła, roztańczona, kolorowa produkcja jest także… mokra. Tańczymy ją bowiem w strumieniach prawdziwego, jesiennego deszczu!

Uroczysta premiera odbyła 29 września 2012!

KUP
 BILET ONLINE

Uwaga dla kupujących bilety: na widowni Teatru Muzycznego ROMA pojawia się nowa STREFA DESZCZU. Osoby, które kupią bilety w tym obszarze mogą zmoknąć!