WARSZTATY TEATRALNE: „Czego nie widać?” i „Obudź ciało i wyobraźnię”
II część „Obudź ciało i wyobraźnię”
Liczba uczestników: grupy do 30 osób
Czas trwania: 1,5 – 2 godz.
Cena: 30 zł / osobę
Kiedy: W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy: edukacja@teatrroma.pl
Poczuj atmosferę codziennej pracy aktorów teatralnych!
Fascynujące spotkanie ze światem teatru przeznaczone dla dzieci i młodzieży, skupiające się na teoretycznych i praktycznych aspektach tworzenia spektaklu. W ramach spotkania uczestnicy mają okazję zapoznać się z tajnikami powstawania spektaklu teatralnego oraz rozwijać swoje umiejętności teatralne, wyobraźnię i współpracę w zespole.Warsztaty składają się z dwóch modułów:
I. Część teoretyczna „Czego nie widać?” odbywa się na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA. Podczas około 15-minutowych warsztatów uczestnicy dowiadują się m.in. jak powstaje spektakl teatralny, ile osób zaangażowanych jest w końcowy magiczny efekt sceniczny i ile czasu potrzebują aktorzy, aby nauczyć się swoich ról. Spotkanie urozmaica prezentacja działania techniki scenicznej – dźwięku i oświetlenia – oraz omówienie elementów kostiumu.
II. Część praktyczna „Obudź ciało i wyobraźnię” to warsztaty prowadzone w formie zabaw i zadań, które promują odwagę i kreatywność. Grupa uczestników ma okazję odczuć atmosferę codziennej pracy aktorów teatralnych. Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach aktorskich obejmujących:
- zadania z dykcji, mimiki, ruchu scenicznego oraz improwizacji;
- analizę krótkiego tekstu scenicznego i wykonanie go przed grupą;
- pracę nad postawą i ruchem – chodem, gestykulacją i innymi aspektami ruchu, które wpływają na wyraz sceniczny;
- pracę nad emocjami poprzez etiudy aktorskie;
- współpracę w grupie – pracę z partnerami scenicznymi;
- improwizację czyli swobodną forma gry aktorskiej, w której uczestnicy reagują na sytuacje bez wcześniejszego przygotowania; t doskonałe ćwiczenie kreatywności i spontaniczności.
Cele warsztatów:
- edukacja teatralna, wyrabianie wrażliwości przyszłych pokoleń widzów;
- pobudzenie sprawności i świadomości ruchowej;
- wspieranie samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach – czyli sztukę improwizacji;
- zachęta do obserwacji otaczającego świata bez wyuczonych schematów;
- wyrabianie umiejętności dzielenia się doświadczeniami z poznawania otaczającego świata;
- poprawa percepcji, spostrzegawczości i myślenia przestrzennego;
- kształtowanie umiejętność działania w grupie i współpracy;
- dostarczenie radości z tworzenia roli i postaci;
- uwrażliwianie na piękno sztuki scenicznej.
Prowadzący:
Przemysław Redkowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Bagatela w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Radomiu. Szerszej publiczności znany jest z serialu telewizyjnego „Barwy szczęścia”. Reżyser i aktor w bajce dla dzieci „Dzielny Głębinek” w Teatrze Muzycznym ROMA. Na scenach naszego teatru występował także w musicalach „Waitress”, „Aida”, „Piloci”, „Once”.
Krzysztof Bartłomiejczyk – absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Szlify aktorskie – pod okiem Wojciecha Kępczyńskiego, Jerzego Stuhra, Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Marii Marczewskiego oraz Wojciecha Pokory – zdobywał na deskach Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Dramatycznego w Płocku, Teatru Rampa w Warszawie i Teatru Nowego w Łodzi. Z Teatrem Muzycznym ROMA jest związany od 2010 roku. Reżyser i aktor w bajce dla dzieci „Dzielny Głębinek” w Teatrze Muzycznym ROMA. Na scenach naszego teatru występował także w musicalach: „We Will Rock You”, „Waitress”, „Aida”, „Piloci”, „Deszczowa piosenka”, „Les Misérables”, „Księga dżungli”, „Once”.
Więcej informacji: edukacja@teatrroma.pl
DO POBRANIA
Regulamin
Deklaracja uczestnictwa
Formularz zgłoszeniowy – przedszkola, szkoły
Formularz zgłoszeniowy – indywidualny